amerika gazete haberleri haberler
Blog

Umut Güner kimdir? Umut Güner biyografisi nedir?

Tarihçi ve siyaset bilimci. Lisans eğitiminin ardından Kocaeli Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Uzun yıllar muhtelif vakıf, dernek ve organizasyonlarda toplumsal, kültürel ve entelektüel faaliyetler içerisinde bulundu. Türkiye ve ABD medyasında siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler konularında yazılar yazdı. Kitap çalışmaları ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlamış akademik makaleleri bulunmaktadır. Berkeley Institute of Politics’de direktör olarak çalışmaktadır. Ortaçağ Tarihi, Sosyal ve Siyasî Organizasyonlar, Devlet, Siyaset ve İktidar Felsefesi ile Politik Kuramlar alanlarında akademik ihtisas çalışmaları yürütmektedir.

Kitapları: Tarihte Fütüvvet ve Ahilik (Ötüken Neşriyat), Tarih Musahabeleri (DİB), Ahilik Kökeni, Tarihi ve Mahiyeti (Selenge Yayınları), Selçukluların Yükselişi – Selçuklu İktidarının Tesisi ve Mahiyeti (Lejand Yayınları).

Twitter: https://twitter.com/umuttgunerr

Tarihçi, Umut Güner, Ortaçağ Tarihi, Siyaset ve İktidar Felsefesi, Politik Kuramlar ve Amerika Birleşik Devletleri Tarihi gibi farklı alanlarında akademik ihtisas çalışmaları yürütmektedir.

Google Scholar Adresi

https://scholar.google.com/citations?user=ANtB5HwAAAAJ

ORCID NO:

https://orcid.org/0000-0002-7171-2713

Umut Güner

Tarihçi yazar Umut Güner, Ortaçağ Tarihi, Siyaset ve İktidar Felsefesi ile Politik Kuramlar alanlarında ihtisas çalışmaları yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu